Botoks w leczeniu nadpotliwości czoła

Botoks w leczeniu nadpotliwości czoła

Leczenie nadpotliwości czoła botoksem to zabieg, który cieszy się wysoką skutecznością i uznawany jest za bardzo bezpieczny. Osób zainteresowanych jego wykonaniem z roku na rok przybywa. Nadpotliwość czoła jest w końcu dolegliwością, która bardzo potrafi utrudnić życie a leczenie farmakologiczne oraz stosowanie preparatów dostępnych w aptekach, niestety w wielu przypadkach jest bezskuteczne. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej, aby przekonać się, czy rzeczywiście będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Dlaczego warto leczyć nadpotliwość czoła?

Pocenie się to naturalny mechanizm organizmu, który chroni nas przed przegrzaniem. Za wydzielanie potu są odpowiedzialne gruczoły potowe, które rozlokowane są w różnych partiach ciała. Najwięcej jest ich pod pachami, na dłoniach, stopach i czole. Czasami ich aktywność jest nasilona, przez co dochodzi do zjawiska hyperhydrozy, czyli nadpotliwości. Nadmierne pocenie się może oprócz czoła obejmować również owłosioną skórę głowy, co z kolei może prowadzić do częstego przetłuszczania się włosów a także problemów dermatologicznych. Ten rodzaj dolegliwości wpływa również niekorzystnie na jakość życia. Powoduje obniżenie samoakceptacji, a także wycofanie w kontaktach społecznych. Zabieg można wykonać u wszystkich osób, u których lekarz stwierdzi nadpotliwość, pamiętając o tym, że istnieją pewne przeciwwskazania do korzystania z botoksu.

 

Jakie są przeciwwskazania?

Zabieg nie może być przeprowadzany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Wiele chorób również wyklucza możliwość wykonania terapii. Mowa przede wszystkim o wrodzonych wadach nerwowo-mięśniowych i zaburzeniach krzepnięcia krwi. Infekcje, uszkodzenia skóry oraz niektóre leki stanowią kolejną grupę przeciwwskazań, z powodu których nie można przeprowadzić zabiegu lub odłożyć go w czasie. Wątpliwości zawsze warto skonfrontować z opinią lekarza, który przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad i oceni jego stan zdrowia. Przeczytaj również: http://www.klinika.warszawa.pl/aktualnosci/pocisz-sie-jest-na-to-skuteczny-sposob.html

 

Ostatnie komentarze (5)
Magdalena
Zainteresował mnie ten zabieg, od kilku miesięcy mam problem z nadpotliwością.
Grażyna
Dr Parda zajmowała się u mnie leczeniem nadpotliwości. Polecam.
Magda
Nie warto męczyć się z problemem nadpotliwości, tylko trzeba temu zaradzić.
Kamil
Zamierzony efekt pozbycia się mojej nadpotliwości czoła przyniósł zabieg z wykorzystaniem botoksu. Polecam.
Hubert
U mnie botoks zdziałał cuda . Od lat męczyłem się z nadpotliwością, aż postanowiłem coś z tym zrobić. Botoks okazał się bardzo skuteczny.
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (12 opinii)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (11 opinii)

Dzień ślubu i wesele to dla narzeczonych wyjątk...
Działanie wolnych rodników, szkodliwy wpływ czy...
Rehabilitacja PRO-FAMILIA dla dorosłych przeznacz...
Odzież i moda ma dla nas wiele propozycji w zakre...
Organizacja i przygotowywania do ślubu w kwestii ...
Wybór biżuterii ślubnej sprawić nam moż...