Co na wypadanie włosów?

Co na wypadanie włosów?

Na wypadanie włosów uskarża się coraz większy procent społeczeństwa. Zadbane i zdrowe włosy są w naszej kulturze postrzegane jako atut zarówno wśród mężczyzn jak i u kobiet. Nie trudno jest więc zrozumieć, jak wypadanie włosów może wpłynąć na poczucie atrakcyjności, obniżając pewność siebie i powodując dyskomfort.

 

Wypadanie włosów - wstydliwy problem

Za wygląd i stan naszych włosów w dużym stopniu odpowiedzialne są geny. Nie bez znaczenia jest również stan zdrowia oraz prowadzony styl życia. Każdy z nas może w ciągu dnia tracić nawet do 100-150 włosów. Czasem jednak liczba ta wzrasta do tego stopnia, że na szczotce do włosów pozostaje ich cała masa , a wkrótce na głowie pojawiają się prześwity i zakola. Nagłe wypadanie włosów może być odpowiedzą na stres lub toczącą się w organizmie chorobę. Do najczęstszych przyczyn należy łysienie androgenowe, które jest genetycznym schorzeniem dotykającym ogromny odsetek mężczyzn, ale także kobiet. Pacjentki , borykające się z chorobą Hashimoto są szczególnie predysponowane do wypadania i łamliwości włosów.

 

Jak leczyć wypadanie włosów?

Wypadanie włosów jest możliwe do powstrzymania, jeżeli odpowiednio wcześnie wdrożymy odpowiednie leczenie. Ważne jest, aby z tym nie zwlekać, ponieważ gdy mieszki włosowe zaczną zanikać, włosy w ich miejscu już nie odrosną. Wtedy jedyną opcją będzie przeszczep włosów. Z uwagi na inwazyjność tego zabiegu chirurgicznego, decyduje się na niego niewielka liczba osób.
Jeżeli mieszki włosowe nie zdążyły jeszcze zaniknąć, łysienie można leczyć zabiegami medycyny estetycznej. Są one bardzo bezpieczne a przy tym skuteczne. U wielu osób przynoszą pozytywne efekty w redukcji łysienia i pomagają utraconym włosom odrosnąć.
Zabiegiem, który wykonuje się najczęściej jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP). Osocze jest preparatem w pełni biozgodnym z organizmem pacjenta, ponieważ pozyskiwane jest z jego krwi. To sprawia, że zabieg jest bardzo bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznej.
Poprzez ostrzykiwanie miejsc, w których dochodzi do utraty włosów, pobudzone zostają procesy regeneracyjne, które wzmacniają cebulki włosów. Jeszcze bardziej spektakularne działanie ma również regeneracja skóry owłosionej głowy komórkami macierzystymi z własnej tkanki tłuszczowej czyli technologia nanofat.
Komórki macierzyste pozyskane z tłuszczu pacjenta działają odżywczo na mieszki włosowe i pobudzają włosy do wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać wśród kobiet i mężczyzn niezależnie od wieku, po uprzedniej ocenie stanu zdrowia przez lekarza i ustaleniu, czy u pacjenta nie istnieją przeciwwskazania. Więcej informacji w artykule: http://www.estetica.warszawa.pl/aktualnosci/medycyna-estetyczna-na-problemy-z-wypadaniem-wlosow.html

Ostatnie komentarze (0)
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Żyły są odpowiedzialne za transport krwi z tkan...
Współczesna medycyna estetyczna dysponuje zabieg...
Rehabilitacja PRO-FAMILIA dla dorosłych przeznacz...
Działanie wolnych rodników, szkodliwy wpływ czy...
Kombinezony tworzone są obecnie przez wiele marek...
Wybór sukienek na rynku jest bardzo szeroki...