Codzienny makijaż

Codzienny makijaż

Makijaż na co dzień nie powinien być ciężki i wielowarstwowy. Musimy liczyć się z tym, że taka „maska” wraz z upływem czasu będzie wyglądać coraz gorzej. Szczególnie gdy nasza twarz ma tendencje do błyszczenia, makijaż po kilku godzinach nie prezentuje się na niej najlepiej. Wykonujmy go więc według zasady; im mniej tym lepiej.

 

 

Zacznijmy poranek od oczyszczenia twarzy płynem micelarnym lub tonikiem. Pomoże nam to przygotować cerę do dalszych zabiegów. Następnie musimy ją nawilżyć. Obojętne jaki typ skóry posiadamy, nawilżanie jest ważne. Dodatkowo jeśli mamy problemy z niedoskonałościami, na tym etapie na twarz możemy położyć bazę, która ukryje nierówności i wygładzi skórę. Ostatnią warstwą makijażu na co dzień powinien być podkład. Niektórzy zamiast niego używają kremu BB, który co prawda mniej kryje, ale zastępuje krem i podkład w jednym. Jeśli ciągle nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu cery, można ją przypudrować lub użyć korektora dostosowanego do jej problemów- sińców pod oczami, widocznych naczynek, przebarwień.

Kiedy cera wygląda już równomiernie i jest pełna blasku można na policzki nałożyć róż, wytuszować rzęsy lub pomalować usta szminką w neutralnym kolorze albo zwykłą pomadką ochronną. Nie należy jednak przesadzać z tymi elementami. Jeśli ma to być naturalny makijaż na co dzień, to powinien wyglądać tak, jakby go w ogóle nie było na twarzy. Na dodatkowe podkreślenie naszych atutów postawmy dopiero podczas wyjścia na imprezę czy na wyjątkową dla nas okazję.

Makijaż nie zastąpi dbania o skórę. Postarajmy się dobrać do niej odpowiednio kosmetyki, a w razie problemów z cerą wybrać się do dermatologa. Raz na jakiś czas warto również odwiedzić kosmetyczkę. Wykona ona z pewnością specjalnie dla nas dobrany zabieg na twarz, który przyczyni się do jej pięknego wyglądu na co dzień.

 

Ostatnie komentarze (6)
Jola
Interesujący artykuł dla kobiet.
Judyta
Super artykuł.
Sara
Żaden makijaż nie będzie dobre wyglądał, jeżeli nie zadbamy o pielęgnację naszej cery. Oczyszczenie i nawilżenie jest bardzo ważne.
Marta
Artykuł podaje dużo kluczowych informacji o makijażu.
Martyna
Dobrze dobrane kosmetyki to podstawa. Zbyt ciemny podkład, czy puder źle i nieestetycznie wyglądają na twarzy.
Weronika
Nie lubię przesadzać z makijażem. Czasami lekki makijaż jest bardziej trwały niż efekt maski.
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Ocena: 5/5 (12 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Bezpieczną alternatywą dla zabiegów chirurgiczn...
Proces starzenia się skóry jest bardzo zł...
Masaż to skuteczny sposób na relaks lub po...
Kombinezony tworzone są obecnie przez wiele marek...
Leczenie nadpotliwości czoła botoksem to zabieg,...
W klasyfikacji schorzeń, które najczęściej dot...