Czym jest fibryna bogatopłytkowa?

Czym jest fibryna bogatopłytkowa?

Fibryna bogatopłytkowa to preparat wykorzystywany w zaawansowanej terapii przeciwstarzeniowej. Zabiegi z zastosowaniem tej substancji cieszą się dużą skutecznością a także wysokim stopniem bezpieczeństwa, ponieważ pozyskuje się ją z krwi pacjenta. Jest więc materiałem autologicznym, nieobarczonym ryzykiem odrzucenia przez organizm. Fibryna bogatopłytkowa cieszy się większą skutecznością niż osocze bogatopłytkowe. Jaka jest różnica między tymi dwoma preparatami oraz jakie efekty zapewnia fibryna bogatopłytkowa?

Czym jest fibryna bogatopłytkowa?
Fibryna bogatopłytkowa (PRF) jest krwiopochodnym materiałem biologicznym. Zawiera w sobie wysoko skoncentrowane składniki odżywcze, które zbawiennie wpływają na skórę. Od osocza bogatopłytkowego, fibrynę odróżnia większe stężenie płytek krwi. Przekłada się to na lepszą aktywność substancji. W przypadku osocza bogatopłytkowego, czynniki wzrostu są uwalniane w szybki sposób i w dużych stężeniach, zaś w przypadku fibryny proces ten jest stopniowy i trwa znacznie dłużej. Dzięki temu skóra, do której podany zostanie preparat stymulowana jest długotrwale.

Jakie są wskazania do zastosowania fibryny bogatopłytkowej?
Zabiegi fibryną bogatopłytkową są rekomendowane osobom, które pragną zregenerować i odmłodzić swoją skórę w sposób naturalny i bezpieczny. Zabiegi przeprowadza się w przypadku pojawienia się oznak starzenia, takich jak:
- zmarszczki i bruzdy,
- utrata jędrności skóry,
- blizny potrądzikowe,
- przebarwienia.
Fibrynę bogatopłytkową można podawać również przy problemach z wypadaniem włosów, zakolami i łysieniem różnego typu- leczenie zakoli u mężczyzn. Zabieg odżywia mieszki włosowe i poprawia krążenie powodując, że włosy przestają wypadać i łatwiej odrastają. Fibryna bogatopłytkowa doceniona została również przez inne dziedziny medycyny, między innymi stomatologię, okulistykę, czy ortopedię. W tym ostatnim przypadku stosowana jest u pacjentów, którzy mają problemy ze stawami lub ścięgnami w wyniku urazów.

Na czym polega zabieg fibbryną bogatopłytkową?
Zabieg przeprowadzany jest w kliku etapach. Pierwszy z nich wymaga pobrania od pacjenta krwi do specjalnych próbówek, które umieszcza są w wirówce, gdzie następuje proces wirowania. Pozwala on na oddzielenie się preparatu od pozostałych składników krwi. Pozyskana w ten sposób fibryna wstrzykiwana jest do skóry, z wykorzystaniem cieniutkiej igły lub kaniuli. Stosowany przed zabiegiem krem znieczulający w znaczny sposób redukuje dolegliwości bólowe, sprawiając, że zabieg jest dla pacjenta bardziej komfortowy. Całość trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut. Dla uzyskania pożądanych efektów lekarze często zalecają serię zabiegów.

Jakie efekty zapewnia fibryna bogatopłytkowa?
Bezpośrednio po zabiegu na skórze może pojawić się niewielki obrzęk, który samoczynnie ustępuje w ciągu kilku dni. Ponieważ fibryna uwalnia składniki odżywcze w sposób stopniowy, całkowite rezultaty następują w ciągu kilku tygodni od zabiegu. Wówczas można zauważyć wygładzenie zmarszczek, poprawę elastyczności skóry oraz redukcję niewielkich blizn i przebarwień. Poprawia się również ukrwienie oraz dotlenienie skóry. Staje się ona lepiej odżywiona, a pobudzenie procesu produkcji włókien kolagenowych sprawia, że wygląda młodziej.

Ostatnie komentarze (5)
Wiktoria
Po podaniu fibryny bogatopłytkowej moja skóra od razu stała się bardziej jędrna i wygładzona. Całkowity efekt był widoczny po kilku dniach od ustąpieniu obrzęku.
Ulka
Radzi sobie nawet z wypadaniem włosów. Super!
Kamila
Moja cera po zabiegu od razu wyglądała na młodszą.
Kaska
Zabieg był dla mnie całkowicie bezbolesny przez znieczulający krem. Super efekty.
Janka
Fibryna bogatopłytkowa poradziła sobie z leczeniem zakoli u mojego męża. Polecamy.
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Ocena: 5/5 (12 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (5 opinii)

O sezonie letnim myślimy nierzadko przez cały ro...
Dzień ślubu i wesele to dla narzeczonych wyjątk...
Masaż to skuteczny sposób na relaks lub po...
Ślub jest niezwykłym wydarzeniem zarówno ...
Kwas hialuronowy to polisacharyd, który jes...
Wybór biżuterii ślubnej sprawić nam moż...