Garnitur ślubny - gotowy czy na miarę?

Garnitur ślubny - gotowy czy na miarę?

Przygotowania do ślubu często skupiają się w głównej mierze wokół panny młodej i jej kreacji. Niemniej ważne jest jednak to, w czym wystąpi pan młody. Garnitur ślubny nie powinien być kupowany na ostatnią chwilę, dlatego warto odpowiednio wcześniej zabrać się za poszukiwania. Wielu panów ma jednak dylemat, czy skorzystać z oferty sklepu z modą męską i kupić gotowy, czy udać się do krawca. Weźmy pod lupę oba rozwiązania i sprawdźmy, które z nich będzie lepsze.

Garnitur szyty na miarę - kiedy będzie dobrym pomysłem?
Wielu mężczyzn w dniu ślubu stawia na klasykę i kupuje klasyczny, elegancki garnitur, w jednym z najpopularniejszych odcieni. Coraz więcej panów szuka jednak na ten dzień czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego, co wyrazi jego osobowość i styl bycia. W końcu podczas ślubu powinno się nie tylko perfekcyjnie wyglądać, ale przede wszystkim dobrze czuć w tym, co na siebie założymy. Jeśli zatem szukamy czegoś o nietypowym fasonie, kolorze lub wzornictwie, poprośmy o pomoc krawca.
Garnitur szyty na miarę pozwala na większą ekstrawagancję i daje dostęp do tkanin rzadko spotykanych na sklepowych wieszakach. Do krawca powinni się udać również wszyscy panowie o nietypowej sylwetce. Jeśli dotąd zakup garnituru sprawiał problem, być może nie warto tracić wielu godzin na próżne poszukiwania?
Garnitur powinien leżeć idealnie, niezależnie od fasonu. Jeśli jest zbyt szeroki lub opinający, albo posiada za krótkie/długie mankiety rękawów i spodni, będzie zaburzał proporcje sylwetki http://www.impresjaslubna.pl/oferta/moda-meska.html

Co wychodzi taniej?
Garnitur ślubny to dość duży wydatek, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup w sklepie czy szycie na miarę. Jeśli do ślubu zostało jeszcze dużo czasu, warto zrobić sobie przegląd sklepów oferujących garnitury męskie, szczególnie podczas okresów wyprzedaży. Można wtedy upolować zestawy wysokiej jakości za dużo niższą cenę. Zakup garnituru z ubiegłej kolekcji jest najlepszym sposobem jeśli chcemy zaoszczędzić. Wiele sklepów z modą męską oferuje również możliwość drobnych poprawek - niekiedy w cenie zakupu, a czasem za drobną opłatą. Jeśli więc wybrany model nie leży idealnie, ale można to łatwo skorygować, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Zakres cen garniturów szytych na miarę jest bardzo szeroki, dlatego koszt końcowy zależny jest od wyboru projektanta.

Ostatnie komentarze (6)
Weronika
Mój przyszły mąż zamówił garnitur szyty na miarę.
Joasia
Mój mąż trafił idealnie z gotowym garniturem i trzeba było wykonać tylko dwie niewielkie przeróbki.
Michał
U mnie musiał być na marę. Przez to był idealnie dobrany do mojej sylwetki.
Ninn
W dzisiejszych czasach panowie chcą równie dobrze wyglądać na ślubie jak ich partnerki, co uważam za ogromny plus. Spory jest też wybór garniturów nie tylko w sklepach,ale i oferta salonów mody ślubnej jest bardzo bogata.
Tedd
Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią, nic tak dobrze nie leży jak garnitur szyty na miarę.
Max
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest garnitur szyty na miarę.
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Ocena: 5/5 (13 opinii)
Ocena: 5/5 (12 opinii)
Ocena: 5/5 (11 opinii)

Płytka nazębna to lepka, a zarazem bezbarwna war...
Przygotowania do ślubu są czasochłonne i wymaga...
Czasy, kiedy suknie ślubne http://www.impresjaslu...
Usta są bez wątpienia jednym z atrybutów ...
Ślub jest niezwykłym wydarzeniem zarówno ...
Sen http://www.moj-sen.biz/sennik/interpretacje.ht...