Jak pozbyć się pajączków na nogach?

Jak pozbyć się pajączków na nogach?

Pajączki na kończynach dolnych w szczególności pojawiają się u kobiet, niezależnie od ich wieku. Mało estetyczne naczynka traktowane są w dużej mierze jako defekt kosmetyczny, jednakże nie należy zapominać, że są one jednym z objawów niewydolności żylnej lub powstających żylaków.

Jak powstają pajączki?

Naczynia krwionośne rozszerzają się i pękają tuż pod warstwą skóry, co tworzy na jej powierzchni fioletowo czerwone pręgi. Pajączki zazwyczaj pojawiają się na nogach na skutek uwarunkowań genetycznych — często występują jednak na podłożu hormonalnym lub związanym z zaburzeniem krążenia. Oczywiście występowanie pajączków związane jest również z nadmiernym obciążeniem kończyn dolnych oraz mało aktywnym trybem życia.


Medycyna estetyczna a pajączki
W klinice medycyny estetycznej Dr Parda można skorzystać z laserowego zamykania naczynek za pomocą V-LASER (laser na naczynka twarz Warszawa)- jest to zabieg nadzwyczaj popularny i skuteczny, który nie jest związany z dużą inwazyjnością. Laser szybko dociera do rozszerzonego naczynka i gwałtownie je podgrzewa, co doprowadza do jego zamknięcia. W zależności od liczby pajączków możliwe jest nawet kilkukrotne powtórzenie zabiegu w calu zlikwidowania wszystkich niedoskonałości. V-LASER to urządzenie, za którego pomocą można również zamknąć nieestetyczne naczynka na skórze twarzy — zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiadem. W przypadku codziennej profilaktyki niezwykle ważne jest używanie kremu z filtrem SPF50, ponieważ słońce jest jednym z głównych winowajców popękanych naczynek i występowania rumieni na twarzy.

Ostatnie komentarze (0)
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Ocena: 4.29/5 (7 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 4.29/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Zbliżający się Sylwester i następujący niedł...
Współczesna medycyna estetyczna dysponuje zabieg...
Proces starzenia się skóry jest bardzo zł...
Przygotowania do ślubu często skupiają się w g...
Każda kobieta marzy o pełnych i zmysłowych usta...
Leczenie nadpotliwości czoła botoksem to zabieg,...