Jak wybrać strój kąpielowy?

Jak wybrać strój kąpielowy?
O sezonie letnim myślimy nierzadko przez cały rok. Większość osób właśnie wówczas planuje urlop, a letni wypoczynek kojarzy nam się z relaksem, przygodą i odprężeniem. Rewelacyjnym pomysłem na spędzenie tego czasu będzie leniuchowanie nad brzegiem morza. Morze Bałtyckie w Polsce jest bardzo piękne, a nadmorskie kurorty są nie tylko komfortowe, ale też obfitują w atrakcje.

Odpowiednio wcześniej należy zatem pomyśleć o przygotowaniu się do letniego wypoczynku. Jeśli przez zimę przybyło nam kilka kilogramów - koniecznie powinniśmy je zrzucić. Można w tym celu zacząć uprawiać sport, jak i zacząć odżywiać się znacznie bardziej zdrowo. Pomocna będzie rezygnacja z potraw smażonych (szczególnie na głębokim oleju). Warto natomiast jeść więcej warzyw i owoców - zawierających cenne mikroelementy i witaminy. Jeśli już uzyskamy wymarzoną figurę - musimy pomyśleć o zakupie stroju kąpielowego. Do letniego urlopu należy bowiem przygotować się kompleksowo. 

Wybierając strój kąpielowy trzeba pamiętać o zasadzie, by podkreślić to, co w naszej figurze warte jest uwagi, zaś ukryć ewentualne niedoskonałości i defekty urody. Dobrze byłoby, aby strój kąpielowy zapewniał naszej figurze równomierne proporcje - nawet jeśli w jednym miejscu jesteśmy zbyt grube, albo za chude - możemy to optycznie zmienić. Pomocne będzie w tym zakresie odpowiednie połączenie kolorów, jak i zastosowanego wzornictwa.

Nie zawsze też zakupimy dół i górę stroju kąpielowego w jednym rozmiarze - kobiety różnią się budową ciała. Zakupić można zarówno strój jednoczęściowy, jak i dwuczęściowy - wybór zależny jest od naszych upodobań i preferencji. Z reguły jednak panie o nienagannej figurze decydują się na kostium składający się z górnej i dolnej części, zaś panie puszyste na strój składający się tylko z jednej części - który znacznie więcej zakryje. Szczególnie precyzyjnie należy dopasować rozmiar stroju - w końcu musimy czuć się w nim dobrze i komfortowo. Warto śledzić nowości ze świata mody w zakresie strojów kąpielowych - każdy sezon dla kobiet ma bowiem nieco inne propozycje, inspiracje. Określić też trzeba będzie jakim budżetem dysponujemy na konkretny strój. Jeśli kupimy strój renomowanej firmy, dobry jakościowo - będzie nam służył przez długi czas. Warto zatem poświęcić nieco czasu na poszukiwanie stroju, aby cieszyć się nim przez wiele sezonów letnich. W stroju kąpielowym możemy zaprezentować się także w okresie zimowym - na naszym ulubionym basenie.
Ostatnie komentarze (0)
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Zbliżający się Sylwester i następujący niedł...
Kombinezony tworzone są obecnie przez wiele marek...
Działanie wolnych rodników, szkodliwy wpływ czy...
Masaż to skuteczny sposób na relaks lub po...
Aby dobrze dobrać suknię wieczorową należy zda...
Wybór sukienek na rynku jest bardzo szeroki...