Nieudane powiększanie ust kwasem hialuronowym

Nieudane powiększanie ust kwasem hialuronowym

Każda kobieta marzy o pełnych i zmysłowych ustach. Właśnie dlatego jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej w ostatnich latach stało się modelowanie ust kwasem hialuronowym. Kliniki i gabinety przekonują, że jest to zabieg bardzo bezpieczny i zapewnia świetne efekty. Niestety, często to właśnie w tych najprostszych i najpopularniejszych zabiegach można popełnić najwięcej błędów. Wszystko dlatego, że często ich wykonywaniem zajmują się osoby, które nie są lekarzami.  Nieudany zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym - co zrobić w tej sytuacji?Czym może skutkować źle przeprowadzony zabieg?
Przede wszystkim, zanim zdecydujemy się na zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, czy też modelowania ust musimy wiedzieć, że nie jest to wcale tak prosta procedura, jak mogłoby się wydawać. Z opisu nie wydaje się ona niczym skomplikowanym - wystarczy wstrzyknąć odpowiednią porcję kwasu, rozprowadzić go i gotowe. W rzeczywistości proces ten jest znacznie bardziej skomplikowany. Usta są miejscem bardzo ukrwionym, są zatem bardzo łatwo podatne na urazy i powstawanie krwiaków. Ostrzykiwanie tych miejsc wymaga dokładnej znajomości anatomii twarzy i precyzji. Nie należy również zapominać o możliwości wystąpienia reakcji alergicznej. W takiej sytuacji lekarz będzie potrafił odpowiednio zareagować. Kosmetolog lub kosmetyczka, na dodatek bez odpowiedniego zaplecza lekarskiego najprawdopodobniej nie zdoła nam udzielić pomocy w przypadku komplikacji.

Co zrobić, gdy zabieg poszedł źle?
W przypadku, gdy po zabiegu odczuwamy dolegliwości, inne niż te o których zostaliśmy uprzedzeni, powinniśmy bez wahania zgłosić się do lekarza. Objawy, jakie powinny wzbudzić niepokój to powiększający się obrzęk lub zasinienie, nieustępująca po kilku dniach opuchlizna oraz silny ból. Gdy doszło do reakcji alergicznej lub pojawił się stan zapalny, powinniśmy otrzymać natychmiastową pomoc. Jeśli efekt zabiegu jest nieudany, czyli pojawiły się podskórne grudki, usta są niesymetryczne lub nad górną wargą wytworzył się tzw. "daszek", mamy prawo zgłosić się do gabinetu lub kliniki w celu naprawy błędnie wykonanego zabiegu. Kwas hialuronowy można rozpuścić poprzez iniekcję specjalnego enzymu, tzw. hialuronidazy, która doprowadzi do rozkładu preparatu.

 

 

Ostatnie komentarze (0)
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Ocena: 5/5 (6 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Leczenie nadpotliwości czoła botoksem to zabieg,...
Łysienie dotyka coraz większej grupy mężczyzn ...
Działanie wolnych rodników, szkodliwy wpływ czy...
Odzież i moda ma dla nas wiele propozycji w zakre...
Współczesna medycyna estetyczna dysponuje zabieg...
O sezonie letnim myślimy nierzadko przez cały ro...