Nieudane powiększanie ust kwasem hialuronowym

Nieudane powiększanie ust kwasem hialuronowym

Każda kobieta marzy o pełnych i zmysłowych ustach. Właśnie dlatego jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej w ostatnich latach stało się modelowanie ust kwasem hialuronowym. Kliniki i gabinety przekonują, że jest to zabieg bardzo bezpieczny i zapewnia świetne efekty. Niestety, często to właśnie w tych najprostszych i najpopularniejszych zabiegach można popełnić najwięcej błędów. Wszystko dlatego, że często ich wykonywaniem zajmują się osoby, które nie są lekarzami.  Nieudany zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym - co zrobić w tej sytuacji?


Czym może skutkować źle przeprowadzony zabieg?
Przede wszystkim, zanim zdecydujemy się na zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, czy też modelowania ust musimy wiedzieć, że nie jest to wcale tak prosta procedura, jak mogłoby się wydawać. Z opisu nie wydaje się ona niczym skomplikowanym - wystarczy wstrzyknąć odpowiednią porcję kwasu, rozprowadzić go i gotowe. W rzeczywistości proces ten jest znacznie bardziej skomplikowany. Usta są miejscem bardzo ukrwionym, są zatem bardzo łatwo podatne na urazy i powstawanie krwiaków. Ostrzykiwanie tych miejsc wymaga dokładnej znajomości anatomii twarzy i precyzji. Nie należy również zapominać o możliwości wystąpienia reakcji alergicznej. W takiej sytuacji lekarz będzie potrafił odpowiednio zareagować. Kosmetolog lub kosmetyczka, na dodatek bez odpowiedniego zaplecza lekarskiego najprawdopodobniej nie zdoła nam udzielić pomocy w przypadku komplikacji.

Co zrobić, gdy zabieg poszedł źle?
W przypadku, gdy po zabiegu odczuwamy dolegliwości, inne niż te o których zostaliśmy uprzedzeni, powinniśmy bez wahania zgłosić się do lekarza. Objawy, jakie powinny wzbudzić niepokój to powiększający się obrzęk lub zasinienie, nieustępująca po kilku dniach opuchlizna oraz silny ból. Gdy doszło do reakcji alergicznej lub pojawił się stan zapalny, powinniśmy otrzymać natychmiastową pomoc. Jeśli efekt zabiegu jest nieudany, czyli pojawiły się podskórne grudki, usta są niesymetryczne lub nad górną wargą wytworzył się tzw. "daszek", mamy prawo zgłosić się do gabinetu lub kliniki w celu naprawy błędnie wykonanego zabiegu. Kwas hialuronowy można rozpuścić poprzez iniekcję specjalnego enzymu, tzw. hialuronidazy, która doprowadzi do rozkładu preparatu.

 

 

Ostatnie komentarze (6)
Karolina
Aby uniknąć nieudanego powiększenia ust, należy skorzystać z pomocy profesjonalisty.
Jadzia
Każdy, kto wybiera się na zabieg kwasem hialuronowym powinien przeczytać ten artykuł.
Eliza
Warto wiedzieć, co zrobić w sytuacji, gdy po zabiegu z kwasem wystąpią jakieś komplikacje.
Gabryśka
Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego miałam wykonywany w klinice dr Parda. Wysoka jakość obsługi pacjenta i widoczne efekty. Polecam!
Ala
Zabiegi tego typu n=trzeba wykonywać jedynie w sprawdzonych placówkach.
Piotr
Warto wybierać tylko rekomendowane kliniki przez innych pacjentów i nie narażać swojego zdrowia aby zaoszczędzić trochę na zabiegu.
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Pękające naczynka, czyli pajączki to problem, n...
Wraz z wiekiem nasza skóra staje się cienka, zde...
Regularne korzystanie z sauny związane jest z wie...
Wybór biżuterii stanowi jeden z najważnie...
Bezpieczną alternatywą dla zabiegów chirurgiczn...
Leczenie nadpotliwości czoła botoksem to zabieg,...