PRP - co to jest?

PRP - co to jest?

Proces starzenia się skóry jest bardzo złożony i zależy od wielu wzajemnie oddziałujących na siebie czynników. Można wymienić tutaj przede wszystkim zanik tkanki tłuszczowej, spowolnienie produkcji kolagenu i włókien elastyny, czy działanie grawitacji. Dzięki temu medycyna estetyczna wie, że skuteczne zabiegi nie mogą polegać wyłącznie na uzupełnieniu brakującego kolagenu czy kwasu hialuronowego w skórze. Trzeba działać kompleksowo na wszystkie aspekty starzenia się skóry. Jedną z najskuteczniejszych metod na to jest terapia PRP, która pobudza naturalne procesy rewitalizacji. Na czym polega i kiedy warto ją wykonać?

Osocze bogatopłytkowe PRP
PRP to skrót od angielskiej nazwy Platelet Rich Plasma, oznaczającej osocze bogatopłytkowe. Jest to krwiopochodny, autologiczny preparat zabiegowy, który zawarty jest naturalnie w krwi. Może go pozyskać w wyniku procesu odseparowania, na co pozwalają odpowiednie urządzenia medyczne nazywane wirówkami. Osocze bogatopłytkowe zawiera duże stężenie płytek krwi, które podane do skóry uwalniają czynniki wzrostu, odpowiedzialne za stymulowanie naturalnych procesów regeneracyjnych. Terapię przeprowadza się m.in. w redukcji oznak starzenia i poprawie kondycji oraz wyglądu skóry.

Dla kogo?
Terapię PRP można zastosować we właściwie każdym momencie. Przynosi doskonałe efekty niwelując zarówno pierwsze symptomy starzenia, jak również te bardziej zaawansowane. Można wykonywać ją także profilaktycznie. Sprawdzi się bowiem świetnie nie tylko na zmarszczki, ale również wtedy, gdy cera jest szara, zmęczona i pozbawiona blasku https://www.drparda.com.pl/oferta/odmladzanie-skory/osocze-bogatoplytkowe Terapii można poddać się również wtedy, gdy mamy problem z łysieniem lub wypadaniem włosów. Osocze bogatopłytkowe odżywiaj mieszki włosów i stymuluje ich wzrost oraz hamuje wypadanie. Obszary, na których można wykonywać zabiegi to twarz, okolice oczu, dekolt, szyja, grzbiety dłoni, skóra głowy i ciało.

Bezpieczeństwo
Osocze bogatopłytkowe to autologiczny preparat, który jest bardzo bezpieczny i biokompatybilny z organizmem pacjenta. Uznaje się go za bardziej bezpieczny niż kwas hialuronowy oraz inne produkty dla medycyny estetycznej. Ryzyko alergii, nietolerancji bądź innych reakcji immunologicznych jest więc zredukowane praktycznie do zera. W następstwie naruszenia tkanek mogą jednak pojawić się objawy taki jak zaczerwienienie, nieduży obrzęk, zasinienia bądź podskórne krwiaki. Są to jednak normalne reakcje organizmu, które występują po każdym zabiegu, do którego wykorzystywana jest igła lub kaniula. Mają charakter przejściowy i ustępują same w ciągu kilku dni. Objawy te można łagodzić także odpowiednimi maściami i preparatami zawierającymi takie składniki jak aloes, witamina K czy arnika.

Ostatnie komentarze (0)
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Ocena: 4/5 (5 opinii)
Ocena: 3.57/5 (7 opinii)
Ocena: 3/5 (5 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie
Bądź pierwszy
w ocenie

Płytka nazębna to lepka, a zarazem bezbarwna war...
Organizacja wesela to wiele formalności do załat...
Działanie wolnych rodników, szkodliwy wpływ czy...
Coraz chętniej korzystamy z pomocy specjalist&oac...
Wybór sukienek na rynku jest bardzo szeroki...
Łysienie dotyka coraz większej grupy mężczyzn ...