Sukienka na wesele dla mamy panny młodej

Organizacja i przygotowywania do ślubu w kwestii kreacji opierają się na sukni panny młodej. To ona w ten wieczór ma wyglądać i czuć się najpiękniej. Kiedy suknia przyszłej żony zostanie już wybrana, warto zastanowić się, jaką kreację włożyć powinna w tym wyjątkowym dniu mama panny młodej. Dla niej to również wyjątkowy dzień i na nią również zwrócone będą oczy większości gości. Warto więc zadbać o to, by czuła się dobrze i wyglądała pięknie. 
Mama panny młodej na ślubie córki prezentować powinna się pięknie, dojrzale i elegancko. Odpadają więc kuse sukienki z głębokimi wycięciami – te zarezerwowane są dla młodych dziewczyn. Mama weselna nie może w żadnym wypadku wystąpić w czerni i bieli – biel zarezerwowana jest dla panny młodej, a czerń kojarzy się z żałobą i smutkiem. Często wybieranymi kolorami wśród mam są kreacje w kolorze fioletowym, granatowym i czerwonym. Coraz modniejsze stają się również kreacje w kolorach pastelowych lub beżowych. Wybór sukni zależeć powinien również od typu urody panny młodej, należy pamiętać również o tym, by suknia nie zlewała się z kolorem skóry – takie połączenie nigdy nie wygląda dobrze. Jaki fason wybrać? Bardzo popularne są sukienki typu princeska. To kreacje o prostym fasonie, które dopasowują się właściwie do każdej sylwetki i będą w nich wyglądały dobrze zarówno dojrzałe kobiety, jak i stosunkowo młode mamy. Sukienki te często szyte są bez rękawów, jednak Panie, które chcą ukryć ramiona mogą skorzystać z bolerka lub szalu. Często wybierane, szczególnie wśród starszych mam, są również tradycyjne garsonki. To bardzo zachowawczy, stonowany strój, który jednak nie musi być nudny. Trzeba jednak pamiętać o tym, by na wesele córki nie wybrać stroju biurowego.
Bardziej odważne mamy mogą zastanowić się nad długą do kostek suknią wieczorową, która z pewnością prezentowała się będzie olśniewająco. Pamiętajmy jednak by nie wybierać zbyt wystawnej i strojnej kreacji, która w pewnych sytuacjach wyglądać może groteskowo. Bardzo ważne jest, by dopasować kreację do samej imprezy. Jeżeli młodzi organizują jedynie obiad dla najbliższych, dobra będzie garsonka lub princeska. Jeżeli natomiast planowana jest całonocna, huczna impreza, w kwestii stroju można również puścić wodze fantazji.
Ostatnie komentarze (5)
Sylwia
Moja mama na moim ślubie postawiła na klasyczną sukienkę maxi w pudrowym odcieniu, pięknie się prezentowała.
Klaudia
Super artykuł z, którego skorzysta wiele mam przygotowując się na wesele swoich dzieci. Polecam.
Karolina
W wyborze sukni dla mojej mamy postawiłyśmy na ołówkową sukienkę w kolorze granatu. Wyglądała bardzo klasycznie i stonowanie.
Monika
Ja na ślub mojej córki wybrałam jasną garsonkę. Bardzo dobrze się w niej czułam i nie żałowałam swojego wyboru.
Sabina
Uważam, że mama panny młodej powinna wyglądać elegancko, ale bez zbytniej przesady.
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Ocena: 5/5 (12 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie

Usta są bez wątpienia jednym z atrybutów ...
Czasy, kiedy suknie ślubne http://www.impresjaslu...
Żylaki przymacicza to ograniczone i trwałe rozsz...
Masaż to skuteczny sposób na relaks lub po...
Wybór sukienek na rynku jest bardzo szeroki...
Wraz z wiekiem nasza skóra staje się cienk...