Suknie ślubne - skąd zaczerpnąć inspiracje?

Suknie ślubne - skąd zaczerpnąć inspiracje?
Organizacja wesela to wiele formalności do załatwienia i spraw do dopełnienia. Wybór sali, orkiestry, fotografa, wybór zaproszeń – to tylko kropla w morzu spraw do załatwienia. Jednak w gąszczu obowiązków związanych ze ślubem jest jeden, o który każda dziewczynka marzy od dziecka – wybór sukni ślubnej. 
Wiele z nas, już mając kilka lat, wyobrażało sobie jak będzie wyglądać w tym wyjątkowym dniu. Dziecięce marzenia sprowadzały się zwykle do wyobrażenia o sukience w stylu księżniczki, z szeroki, tiulowym dołem i dopasowanym gorsetem. Z wiekiem marzenia i gust się zmieniają, wiele z nas pozostaje jednak przy właśnie takim modelu sukni ślubnej z dziecięcych snów.
Wybierając kreację na ten najważniejszy w życiu dzień pamiętaj o tym, by dobierać ją głównie dopasowując do indywidualnej sylwetki. W żadnym wypadku nie kieruj się obowiązującą modą czy aktualnymi trendami lansowanymi przez największe domy mody. Zdjęcia z wybiegów czy katalogów mogą być dla ciebie jedynie inspiracją, z której będziesz czerpała, dopasowując fason specjalnie do swoich potrzeb. Poszukiwania idealnej sukni zacząć powinnyśmy co najmniej pół roku przed samą ceremonią. To idealny czas na odnalezienie wymarzonego fasonu oraz oddanie do uszycia czy do ewentualnych poprawek. Przed rozpoczęciem poszukiwać zastanów się również, czy chcesz zdecydować się na suknię nową, używaną czy wypożyczaną. Pamiętaj, że jeżeli planujesz sesję po ceremonii ślubu, podwójne wypożyczanie sukni będzie zwyczajnie nieopłacalne – w takim wypadku najlepiej kupić wymarzony model. Przed wizytą w jakimkolwiek salonie warto przeglądnąć w Internecie różne modele sukni i chociaż wstępnie wykształcić sobie wizję swojej wymarzonej sukni. Dokonując wstępnej selekcji w zaciszu domowym unikniemy gorączkowego przeszukiwania setek sukien już w salonie.
Do salonu sukien ślubnych warto zabrać ze sobą zaufaną osobę, która szczerze doradzi w wyborze. Może to być mama lub przyjaciółka, ważne by oceniła suknię bezstronnie, a nie ze swojej własnej perspektywy.
Ostatnie komentarze (6)
Ewka
Polecam przeglądanie blogów o tematyce ślubnej.
Daria
Ja zdecydowałam się na własną suknię. Cena wypożyczenia sukni ślubnej jest zbliżona do ceny zakupu.
Zuzka
Inspiracje można czerpać bezpośrednio w salonach sukien ślubnych lub w Internecie, gdzie dostępnych jest ogrom zdjęć.
Martyna
Zgadzam się. Warto wcześniej w spokoju w domu przeglądnąć katalog sukien ślubnych i wybrać kilka, które najbardziej odpowiadają. Dopiero później warto udać się do salonu. Oszczędzimy w ten sposób przede wszystkim czas.
Patrycja
Salon sukien ślubnych Impresja to profesjonalny salon. Znalazłam tam swoją idealną suknię ślubną, spośród ich bogatego asortymentu.
Brygida
Warto wybrać się do takiego salonu, gdzie jest duży wybór sukien ślubnych. Można wtedy porównać wiele sukni i wybrać tę najbardziej odpowiednią.
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Ocena: 5/5 (12 opinii)
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (12 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie

W klasyfikacji schorzeń, które najczęściej dot...
Na wypadanie włosów uskarża się coraz wi...
Wybór sukienek na rynku jest bardzo szeroki...
Wypełniacze to bardzo popularne produkty w medycy...
Pękające naczynka, czyli pajączki to problem, n...
Wybór biżuterii stanowi jeden z najważnie...