Wybór odpowiedniej sukni ślubnej

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej
Przygotowania do ślubu są czasochłonne i wymagają zaangażowania. Sama ceremonia i uroczystość mija natomiast niezwykle szybko.

Nie mniej jednak warto zadbać o to, aby w tym wyjątkowym dla nas dniu wszystko było idealnie dopracowane. Z pewnością odpowiednio wcześniej trzeba będzie zarezerwować lokal na organizację uroczystości, pomyśleć trzeba będzie o profesjonalnym cateringu, który przygotuje wyborne potrawy. Z reguły ciepłych posiłków powinno być co najmniej trzy, a dobrze byłoby, aby było ich pięć, a może i sześć. Niezwykle ważny będzie też zespół muzyczny, który będzie pozytywnie nastrajał uczestników wesela, a przy tym zachęcał ich do wejścia na parkiet. Nie możemy pominąć też kwestii kreacji ślubnych. A tutaj wybór jest bardzo szeroki. Salony oferują piękne stroje ślubne zarówno dla pań, jak i dla panów.

Panna młoda suknię ślubna wybiera szczególnie starannie. Błędem bywa w tym zakresie jednak trzymanie się pewnych stereotypowych zasad.

Niektóre panie myślą, że im bardziej bufiasta suknia - tym lepiej. Jeśli ich wzrost nie jest przesadnie wysoki ani niski, mają nienaganną figurę - z powodzeniem zdecydować mogą się na strój "księżniczki". Nie mniej jednak wybierają go też często kobiety, na których princessa wygląda niemal komicznie. Wysoka i otyła panna młoda będzie w takiej kreacji wyglądała jeszcze bardziej potężnie. Drobnej, filigranowej pannie młodej również nie są polecane tego typu kreacje. Przytłoczą jej urodę, będą zbyt masywne. Kreacje ślubną należy zatem dobrać do osobowości, a także do sylwetki i wzrostu. Uniwersalna jest typowa litera A i rzeczywiście pięknie się prezentuje na wielu paniach. Podkreśla wcięcie w talii, a ukryć pozwala to, co niekoniecznie chcemy eksponować. Suknia ślubna w kształcie rybki będzie natomiast rewelacyjną propozycją dla kobiet średniego i wysokiego wzrostu, które mogą pochwalić się perfekcyjną figurą. Ta kreacja jest niezwykle kobieca, pod warunkiem, że dopasowana będzie do specyfiki sylwetki konkretnej osoby. 

Suknie ślubne mogą być jednoczęściowe, a także mogą stanowić komplet spódnicy i gorsetu. Zdecydować można się na kreację białą, ecru, a także na suknię w nieco bardziej odważnych kolorach.

Obecnie istnieje bardzo duża dowolność w tym zakresie i każdy może wybrać taką kreację, jaką tylko chce. Również panowie mają wśród garniturów ślubnych niemały wybór. Bynajmniej nie muszą oni ubierać się w ponury, czarny strój. Równie dobrze wybrać może garnitur biały albo granatowy. Popularny jest ponad to turkus jako kolor męskich garniturów ślubnych. Z zasady goście weselni powinni ubierać się tak, aby było wiadomo, kto jest gościem, a kto panią i panem młodym. Nie mniej jednak coraz częściej zaobserwować można odstępstwa od tej tradycji. Panie przychodzą na śluby w białych sukienkach - nierzadko równie okazałych i udekorowanych, co kreacja panny młodej. Do kreacji ślubnej dopasować trzeba będzie oczywiście właściwe dodatki - przede wszystkim będzie to stylowa biżuteria wysokiej klasy (srebrna, złota).
Ostatnie komentarze (5)
Maja
Polecam salon ślubny Impresja, mają szeroki wybór sukien. Atrakcyjne ceny oraz miła obsługa.
Amelka
Bardzo podoba mi się kolor ecru. Bardziej do mnie przemawia niż kolor biały w sukni ślubnej.
Paula
Wybrałabym bogatą, rozkloszowaną, koronkową suknię. Uwielbiam taki styl księżniczki.
Milena
Bardzo bogaty asortyment ma salon Impresja. Suknie ślubne dla każdego.
Domi
Suknia ślubna w stylu tzw. "syrenki" to od zawsze moje marzenie. Uwielbiam ten krój i z pewnością zdecyduję się na niego na własny ślub.
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (3 opinie)

W klasyfikacji schorzeń, które najczęściej dot...
Bezpieczną alternatywą dla zabiegów chirurgiczn...
Czasy, kiedy suknie ślubne http://www.impresjaslu...
Ślub jest niezwykłym wydarzeniem zarówno ...
Leczenie nadpotliwości czoła botoksem to zabieg,...
Pajączki na kończynach dolnych w szczególności...