Wybór odpowiedniej sukni ślubnej

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej
Przygotowania do ślubu są czasochłonne i wymagają zaangażowania. Sama ceremonia i uroczystość mija natomiast niezwykle szybko.

Nie mniej jednak warto zadbać o to, aby w tym wyjątkowym dla nas dniu wszystko było idealnie dopracowane. Z pewnością odpowiednio wcześniej trzeba będzie zarezerwować lokal na organizację uroczystości, pomyśleć trzeba będzie o profesjonalnym cateringu, który przygotuje wyborne potrawy. Z reguły ciepłych posiłków powinno być co najmniej trzy, a dobrze byłoby, aby było ich pięć, a może i sześć. Niezwykle ważny będzie też zespół muzyczny, który będzie pozytywnie nastrajał uczestników wesela, a przy tym zachęcał ich do wejścia na parkiet. Nie możemy pominąć też kwestii kreacji ślubnych. A tutaj wybór jest bardzo szeroki. Salony oferują piękne stroje ślubne zarówno dla pań, jak i dla panów.

Panna młoda suknię ślubna wybiera szczególnie starannie. Błędem bywa w tym zakresie jednak trzymanie się pewnych stereotypowych zasad.

Niektóre panie myślą, że im bardziej bufiasta suknia - tym lepiej. Jeśli ich wzrost nie jest przesadnie wysoki ani niski, mają nienaganną figurę - z powodzeniem zdecydować mogą się na strój "księżniczki". Nie mniej jednak wybierają go też często kobiety, na których princessa wygląda niemal komicznie. Wysoka i otyła panna młoda będzie w takiej kreacji wyglądała jeszcze bardziej potężnie. Drobnej, filigranowej pannie młodej również nie są polecane tego typu kreacje. Przytłoczą jej urodę, będą zbyt masywne. Kreacje ślubną należy zatem dobrać do osobowości, a także do sylwetki i wzrostu. Uniwersalna jest typowa litera A i rzeczywiście pięknie się prezentuje na wielu paniach. Podkreśla wcięcie w talii, a ukryć pozwala to, co niekoniecznie chcemy eksponować. Suknia ślubna w kształcie rybki będzie natomiast rewelacyjną propozycją dla kobiet średniego i wysokiego wzrostu, które mogą pochwalić się perfekcyjną figurą. Ta kreacja jest niezwykle kobieca, pod warunkiem, że dopasowana będzie do specyfiki sylwetki konkretnej osoby. 

Suknie ślubne mogą być jednoczęściowe, a także mogą stanowić komplet spódnicy i gorsetu. Zdecydować można się na kreację białą, ecru, a także na suknię w nieco bardziej odważnych kolorach.

Obecnie istnieje bardzo duża dowolność w tym zakresie i każdy może wybrać taką kreację, jaką tylko chce. Również panowie mają wśród garniturów ślubnych niemały wybór. Bynajmniej nie muszą oni ubierać się w ponury, czarny strój. Równie dobrze wybrać może garnitur biały albo granatowy. Popularny jest ponad to turkus jako kolor męskich garniturów ślubnych. Z zasady goście weselni powinni ubierać się tak, aby było wiadomo, kto jest gościem, a kto panią i panem młodym. Nie mniej jednak coraz częściej zaobserwować można odstępstwa od tej tradycji. Panie przychodzą na śluby w białych sukienkach - nierzadko równie okazałych i udekorowanych, co kreacja panny młodej. Do kreacji ślubnej dopasować trzeba będzie oczywiście właściwe dodatki - przede wszystkim będzie to stylowa biżuteria wysokiej klasy (srebrna, złota).
Ostatnie komentarze (0)
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie
Bądź pierwszy
w ocenie
Bądź pierwszy
w ocenie

Kombinezony tworzone są obecnie przez wiele marek...
O sezonie letnim myślimy nierzadko przez cały ro...
Łysienie dotyka coraz większej grupy mężczyzn ...
Rehabilitacja PRO-FAMILIA dla dorosłych przeznacz...
Organizacja i przygotowywania do ślubu w kwestii ...
Makijaż na co dzień nie powinien być ciężki i...