Wypełniacze do zabiegów medycyny estetycznej

Wypełniacze do zabiegów medycyny estetycznej

Wypełniacze to bardzo popularne produkty w medycynie estetycznej. Dzięki nim można szybko przywrócić skórze młody wygląd, w sposób znacznie bardziej bezpieczny niż w przypadku tradycyjnego liftingu twarzy. Dzięki większościom wypełniaczy można również spłycić zmarszczki, a także wymodelować niektóre obszary twarzy. Jak działają wypełniacze oraz jakie ich rodzaje są dostępne na rynku medycyny estetycznej?

Co to są wypełniacze?
Wypełniacze, to preparaty, które zgodnie z nazwą służą do wypełnień. Aplikuje się je tam, gdzie doszło do ubytków tkanki na wskutek urazów mechanicznych lub procesów starzenia. Można więc wypełnić nimi zmarszczki, bruzdy oraz obszary skóry, która wraz z wiekiem traci gęstość i się zapada. Wypełniacze pozwalają również na modelowanie lub powiększanie wybranych obszarów. Dzięki temu podając je do skóry twarzy lub ust, można poprawić objętość lub skorygować asymetrię. Wypełniaczy nie należy mylić ze stymulatorami, które oddziałują na poprawę wyglądu skóry poprzez pobudzanie procesów regeneracji. Do wypełniaczy nie zalicza się także botoks, który powoduje efekt wygładzenia zmarszczek poprzez relaksację mięśni.

Jakie są rodzaje wypełniaczy?
Oferty gabinetów i klinik medycyny estetycznej proponują szeroki wybór różnego typu wypełniaczy. Na czołowym miejscu od lat znajduje się kwas hialuronowy usieciowany. Posiada wszechstronne zastosowanie, i oferuje duży stopień bezpieczeństwa. Bardzo rzadko powoduje efekty uboczne, a dodatkowo przy niepożądanych skutkach można go rozpuścić i usunąć z organizmu hialuronidazą. Dużym powodzeniem cieszy się również hydroksyapatyt wapnia. Jest to substancja, która utrzymuje się w skórze nieco dłużej niż kwas hialuronowy i wykorzystywana jest głównie w zabiegach wolumetrycznych (wolumetria twarzy Warszawa). Innym preparatem zaliczanym do wypełniaczy jest kolagen. Zapewnia bardzo naturalne efekty, którymi jednak można cieszyć się krócej niż w przypadku innych preparatów. Nie można nie wspomnieć również o tkance tłuszczowej, która doskonale wypełnia ubytki oraz pozwala nadać skórze twarzy młody wygląd.

Ostatnie komentarze (3)
Renata
Wypełniacze pozwalają pacjentom na osiągniecie wymarzonych rezultatów.
~Ewa
Wypełniacze w prosty i łatwy sposób pomagają nam zachować młodzieńczy wygląd.
~Patrycja
Często korzystam z zabiegów medycyny estetycznej, aby odmłodzić wygląd skóry, do tych zabiegów wybieram klinikę dr Pardy, bo wiem że zabiegi zostaną przeprowadzone profesjonalnie, a sprzęt wykorzystywany w zabiegach jest najnowszy.
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 4/5 (5 opinii)
Ocena: 4.17/5 (6 opinii)

Aby dobrze dobrać suknię wieczorową należy zda...
Leczenie nadpotliwości czoła botoksem to zabieg,...
Żylaki przymacicza to ograniczone i trwałe rozsz...
Odzież i moda ma dla nas wiele propozycji w zakre...
Żyły są odpowiedzialne za transport krwi z tkan...
Wybór biżuterii ślubnej sprawić nam moż...