Zabiegi rehabilitacyjne

Zabiegi rehabilitacyjne

Rehabilitacja PRO-FAMILIA dla dorosłych przeznaczona jest dla osób przed lub po zabiegach operacyjnych, jak również po urazach narządu ruchu lub urazach sportowych. W szpitalu specjalistycznym zatrudniony jest zespół doświadczonych fizjoterapeutów oraz trenerów, którzy zajmują się przygotowaniem motorycznym pacjentów. Dla każdego pacjenta dobierany jest program terapeutyczny, który przygotowywany jest przez fizjoterapeutę we współpracy z innym lekarzem — wszystko zależy od rodzaju dolegliwości oraz stanu zdrowia pacjenta, a także założonego celu. Oprócz rehabilitacji dla dorosłych znajduje się tutaj również rehabilitacja dla dzieci — noworodków oraz niemowląt, dla których opracowane są kompleksowe zabiegi.

Dla dorosłych oprócz ćwiczeń indywidualnych i rehabilitacji wspieranej najwyższej jakości sprzętem szpital PRO-FAMILIA oferuje, m.in. zabieg krioterapii, który nie tylko wpływa na stan fizyczny, ale również i psychiczny chorego. Zabiegi krioterapii, czyli przebywania przez max. 3 minuty w temperaturze od -110 do -160 stopni Celsjusza, znacznie podniosą odporność organizmu, co więcej zmniejszą ból po intensywnym treningu — zapobiegają cellulitowi i niezdrowemu wyglądowi skóry. Przebywanie w komorze przeznaczonej do krioterapii przeznaczone jest dla osób po urazach lub po zabiegach operacyjnych.
Kolejnym zabiegiem rehabilitacyjnym wykonywanym w celach przywrócenia pacjenta do pełnej sprawności jest jonoforeza, która polega na wprowadzeniu w chore miejsce lekarstwa, którego wchłanianie przyśpieszone jest przy pomocy przepływowego prądu stałego.
Jonoforeza trwa kilka minut i jest bezbolesna — elektrody wywołują jedynie uczucie podobne do mrowienia. Jonoforeza stosowana jest przede wszystkim przy zaburzeniach zrastania się kości, nerwobólach oraz wszelkich urazach.
Zabieg galwanizacji to zabieg, do którego wykorzystuje się prąd stały — wskazaniem do przeprowadzenia wymienionego działania są bóle i przeciążenia mięśni, zapalenia związane z układem nerwowym, jak również stany po urazach.

Ostatnie komentarze (4)
~Lukasz
na mój ból pleców pomogła rehabilitacja, ale trwała kilka tygodni za nim plecy nie przestały mnie boleć,
~Natakia
Rehabilitacja jest ważna jeśli chcemy szybko wrócić do dawnej
~Hubert
Jedna z lepszych klinik rehabilitacyjnych, po ciężkim złamaniu nogi i paru miesiącach w gipsie rehabilitanci z kliniki pomogli wrócić mi do pełnej sprawności.
~Natalia
Zabiegi rehabilitacyjne oferowane przez Pro Familie są na wysokim poziomie.
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 4.29/5 (7 opinii)
Ocena: 4.17/5 (6 opinii)
Ocena: 3.57/5 (7 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie

Aby dobrze dobrać suknię wieczorową należy zda...
Wybór biżuterii stanowi jeden z najważnie...
Makijaż na co dzień nie powinien być ciężki i...
Odzież i moda ma dla nas wiele propozycji w zakre...
Masaż to skuteczny sposób na relaks lub po...
Organizacja wesela to wiele formalności do załat...