Zadbaj o zdrowy sen

Zadbaj o zdrowy sen

Sen http://www.moj-sen.biz/sennik/interpretacje.html ma ogromny wpływ nie tylko na odporność naszego organizmu, uczucie zmęczenia następnego dnia, ale również na nasze ogólne samopoczucie i chęci do działania. Jeżeli zmagamy się z bezsennością lub doświadczamy częstych pobudek podczas snu, na drugi dzień nie będziemy czuć się najlepiej. Zazwyczaj sen jest zaburzony przez nadmiar stresu, przepracowanie, jak również przemęczenie - chyba nikt z nas nie może spokojnie zasnąć, gdy przez myśl przechodzą mu coraz trudniejsze tematy. Jak zadbać o zdrowy sen?

Materac, stelaż i poduszka
Dużo osób śpi na wersalkach, kanapach lub starych tapczanach, które bezpośrednio wpływają na jakość naszego snu. Warto zainwestować w dobrej jakości łóżko z elastycznym stelażem oraz materacem dopasowanym do indywidualnych preferencji, a także poduszką ortopedyczną, która gwarantuje odpowiednie ułożenie kręgosłupa podczas snu. Wszystkie wymienione elementy są niezbędne, abyśmy mogli spokojnie i komfortowo przespać całą noc.

Alkohol i kofeina przed snem
Poważnym błędem, który popełniamy, jest zbyt późne picie kawy, herbaty, a także nadużywanie alkoholu. Jeżeli wypijesz na krótko przed pójściem spać kawę, Twój proces zasypiania znacznie się wydłuży, a także sprawi, że sen będzie miał dość płytki charakter. W przypadku alkoholu jest odwrotnie, ponieważ może on znacznie skrócić czas zasypiania, co przełoży się na zakłócenie kolejnej fazy snu. Nadużywanie alkoholu przed snem sprawia, że człowiek będzie nadmiernie budził się w nocy, a także będzie miał trudności z ponownym zaśnięciem.

Obsesyjne myśli przed snem
Jeżeli chcesz zadbać o zdrowy i bezpieczny sen, koniecznie musisz się zrelaksować i odprężyć zarówno ciało, jak i umysł. Osoby, które nie mogą zasnąć, często powtarzają sobie w myślach, że jest już tak późna godzina i odliczają za ile godzin, trzeba będzie wstać. Taki schemat myśli dość destrukcyjnie wpłynie na nasz proces zasypiania, dlatego trzeba się wyciszyć i starać się myśleć pozytywnie i cieszy się odpoczynkiem we własnym łóżku jeżeli tylko mamy taką możliwość.

Ostatnie komentarze (3)
Laura
Zgadzam się z powyższym artykułem, wszystkie wskazówki są trafione.
Maja
Jakość materaca także ma znaczenie na naszą jakość snu.
Zuza
Przed snem warto się zrelaksować.
Napisz swój komentarz
Końcowa ocena salonu:

Inne salony urody

Ocena: 5/5 (9 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (11 opinii)

Dzień ślubu i wesele to dla narzeczonych wyjątk...
Na wypadanie włosów uskarża się coraz wi...
W klasyfikacji schorzeń, które najczęściej dot...
Leczenie nadpotliwości czoła botoksem to zabieg,...
Ślub jest niezwykłym wydarzeniem zarówno ...
Zbliżający się Sylwester i następujący niedł...