Panel logowania
Login:
Hasło:

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej

Strona główna -> Lista wpisów -> Wybór odpowiedniej sukni ślubnej

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej

Przygotowania do ślubu są czasochłonne i wymagają zaangażowania. Sama ceremonia i uroczystość mija natomiast niezwykle szybko.

 
Nie mniej jednak warto zadbać o to, aby w tym wyjątkowym dla nas dniu wszystko było idealnie dopracowane. Z pewnością odpowiednio wcześniej trzeba będzie zarezerwować lokal na organizację uroczystości, pomyśleć trzeba będzie o profesjonalnym cateringu, który przygotuje wyborne potrawy. Z reguły ciepłych posiłków powinno być co najmniej trzy, a dobrze byłoby, aby było ich pięć, a może i sześć. Niezwykle ważny będzie też zespół muzyczny, który będzie pozytywnie nastrajał uczestników wesela, a przy tym zachęcał ich do wejścia na parkiet. Nie możemy pominąć też kwestii kreacji ślubnych. A tutaj wybór jest bardzo szeroki. Salony oferują piękne stroje ślubne zarówno dla pań, jak i dla panów.

Panna młoda suknię ślubna wybiera szczególnie starannie. Błędem bywa w tym zakresie jednak trzymanie się pewnych stereotypowych zasad.

 
Niektóre panie myślą, że im bardziej bufiasta suknia - tym lepiej. Jeśli ich wzrost nie jest przesadnie wysoki ani niski, mają nienaganną figurę - z powodzeniem zdecydować mogą się na strój "księżniczki". Nie mniej jednak wybierają go też często kobiety, na których princessa wygląda niemal komicznie. Wysoka i otyła panna młoda będzie w takiej kreacji wyglądała jeszcze bardziej potężnie. Drobnej, filigranowej pannie młodej również nie są polecane tego typu kreacje. Przytłoczą jej urodę, będą zbyt masywne. Kreacje ślubną należy zatem dobrać do osobowości, a także do sylwetki i wzrostu. Uniwersalna jest typowa litera A i rzeczywiście pięknie się prezentuje na wielu paniach. Podkreśla wcięcie w talii, a ukryć pozwala to, co niekoniecznie chcemy eksponować. Suknia ślubna w kształcie rybki będzie natomiast rewelacyjną propozycją dla kobiet średniego i wysokiego wzrostu, które mogą pochwalić się perfekcyjną figurą. Ta kreacja jest niezwykle kobieca, pod warunkiem, że dopasowana będzie do specyfiki sylwetki konkretnej osoby.

Suknie ślubne mogą być jednoczęściowe, a także mogą stanowić komplet spódnicy i gorsetu. Zdecydować można się na kreację białą, ecru, a także na suknię w nieco bardziej odważnych kolorach.

 
Obecnie istnieje bardzo duża dowolność w tym zakresie i każdy może wybrać taką kreację, jaką tylko chce. Również panowie mają wśród garniturów ślubnych niemały wybór. Bynajmniej nie muszą oni ubierać się w ponury, czarny strój. Równie dobrze wybrać może garnitur biały albo granatowy. Popularny jest ponad to turkus jako kolor męskich garniturów ślubnych. Z zasady goście weselni powinni ubierać się tak, aby było wiadomo, kto jest gościem, a kto panią i panem młodym. Nie mniej jednak coraz częściej zaobserwować można odstępstwa od tej tradycji. Panie przychodzą na śluby w białych sukienkach - nierzadko równie okazałych i udekorowanych, co kreacja panny młodej. Do kreacji ślubnej dopasować trzeba będzie oczywiście właściwe dodatki - przede wszystkim będzie to stylowa biżuteria wysokiej klasy (srebrna, złota).

Przeczytaj również

Obecnie bardzo modne stały się kombinezony. Jest to po prostu rodzaj bluzki połączonej ze spódnicą. Czasami kombinezon posiada jednolity kolor, innym razem jego góra i dół mają różne barwy. Często do tworzenia kombinezonów wykorzystywane są

Czytaj dalej: Kombinezon alternatywą dla sukienki?
Masaż to skuteczny sposób na relaks lub pozbycie się różnych dolegliwości bólowych. Jednak żeby jego efekty były właściwe, to powinien być odpowiednio przeprowadzony – musi go więc wykonać odpowiednio wykwalifiko

Czytaj dalej: Jak znaleźć dobrego masażystę?
Każda z nas chce wyglądać pięknie. Nawet podczas wyjścia na zakupy czy na spotkanie z przyjaciółmi stroimy się przed wyjściem. Dbamy również o starannie wykonany i wyglądający naturalnie makijaż. Jak go wykonać by nie uzyskać sztucznego ef

Czytaj dalej: Codzienny makijaż
Wybór biżuterii stanowi jeden z najważniejszych rzeczy każdego dnia. To od niej zależy jak podkreślimy naszą urodę. Gdyż dobór dodatków bardzo dużo mówi o naszym guście. Musimy wiedzieć jakie dobrać do nas

Czytaj dalej: Biżuteria na co dzień